Baner Wiadomości
Jesteś tutaj: Dom » Aktualności » Jak wybrać odpowiednią wartość kVA dla generatora diesla

Jak wybrać odpowiednią wartość kVA dla generatora diesla

Wyświetlenia: 0     Autor: Edytor witryny Czas publikacji: 2026-10-15 Pochodzenie: Strona

Wybór odpowiedniej mocy znamionowej kVA dla generatora diesla jest niezbędny dla niezawodnego zasilania, wydajnej pracy i długoterminowej wydajności sprzętu. Niewymiarowy generator może borykać się z obciążeniami rozruchowymi silnika lub przeciążeniem w okresie szczytowego zapotrzebowania, natomiast przewymiarowany generator może zwiększyć koszty inwestycji i spowodować nieefektywną pracę przy niskim obciążeniu.

Aby określić prawidłową moc generatora, należy obliczyć obciążenie elektryczne, zrozumieć zależność pomiędzy kW i kVA, uwzględnić wymagania dotyczące rozruchu silnika i wybrać odpowiednią wartość znamionową obciążenia generatora.

W tym przewodniku DIYPOWER wyjaśnia, jak obliczyć wymagania kVA generatora diesla, podając praktyczne przykłady i rozważania dotyczące wyboru dla projektów komercyjnych i przemysłowych.

Spis treści

Co to jest kVA w generatorze diesla?

kVA oznacza kilowoltoampery , pomiar pozornej mocy elektrycznej.

Moc generatora diesla jest powszechnie wyrażana w dwóch jednostkach:

  • kW (kilowaty): rzeczywista moc dostępna do wykonania użytecznej pracy.

  • kVA (kilowoltoampery): Moc pozorna reprezentująca kombinację mocy czynnej i biernej.

  • Współczynnik mocy (PF): Stosunek mocy rzeczywistej do mocy pozornej.

Związek jest następujący:

kW = kVA × współczynnik mocy

Lub:

kVA = kW ÷ współczynnik mocy

Wiele przemysłowych trójfazowych agregatów prądotwórczych na olej napędowy ma współczynnik mocy 0,8. Jest to jednak konwencja dotycząca oceny sprzętu i nie należy jej mylić z rzeczywistym współczynnikiem mocy każdego podłączonego obciążenia.

Przykład: Konwersja kW na kVA

Jeżeli generator diesla ma moc znamionową 100 kVA i znamionowy współczynnik mocy 0,8:

100 kVA × 0,8 = 80 kW

Oznacza to, że generator ma znamionową moc pozorną 100 kVA i odpowiadającą mu moc rzeczywistą 80 kW.

Przy wyborze sprzętu należy wziąć pod uwagę oba ograniczenia.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, przeczytaj Ile energii wytwarza generator diesla?.

kVA vs. kW: jaka jest różnica?

Chociaż kVA i kW są ze sobą ściśle powiązane, opisują różne aspekty mocy generatora.

Parametr

kW

kVA

Pełne imię i nazwisko

Kilowat

Kilowolt-amper

Oznaczający

Prawdziwa moc

Moc pozorna

Relacja

kW = kVA × PF

kVA = kW ÷ PF

Główne uwagi dotyczące sprzętu

Moc silnika

Pojemność elektryczna alternatora

Typowe zastosowanie

Przydatna moc wyjściowa i zapotrzebowanie na obciążenie

Parametry znamionowe generatora i dobór parametrów elektrycznych

W przypadku zastosowań przemysłowych wybór generatora wymaga sprawdzenia zarówno dostępnej mocy silnika, jak i mocy biernej, kVA i mocy biernej alternatora.

Generator spełniający rzeczywiste zapotrzebowanie na moc może nadal być nieodpowiedni, jeśli podłączone obciążenia wymagają nadmiernej mocy biernej lub mają trudną charakterystykę rozruchu.

Jak obliczyć wymagany kVA generatora diesla

Praktyczny proces doboru generatora rozpoczyna się od obciążenia elektrycznego, a nie od modelu generatora.

Poniższe kroki mogą pomóc w ustaleniu wstępnej oceny.

Krok 1: Oblicz całkowite obciążenie biegowe

Wymień wszystkie urządzenia, które muszą działać, gdy generator diesla dostarcza energię.

Zapisz parametry elektryczne każdego obciążenia, warunki pracy i współczynnik mocy, jeśli są dostępne.

Typowe wyposażenie obejmuje:

  • Silniki i pompy przemysłowe

  • Sprężarki powietrza

  • Systemy HVAC

  • Oświetlenie

  • Maszyny produkcyjne

  • Serwery i sprzęt komunikacyjny

  • Systemy UPS

Dla każdego artykułu określ, czy działa on w sposób ciągły, przerywany, czy tylko podczas określonych procesów produkcyjnych.

Przykładowy harmonogram obciążenia elektrycznego:

Sprzęt

Moc biegowa

Silniki przemysłowe

120 kW

Sprzęt HVAC

60 kW

Pompy i kompresory

80 kW

Systemy oświetleniowe i pomocnicze

40 kW

Urządzenia sterujące i komunikacyjne

20 kW

Całkowity

320 kW

W tym przykładzie przyjmuje się, że maksymalne jednoczesne zapotrzebowanie na pracę wynosi 320 kW.

W przypadku rzeczywistego projektu użyj zmierzonego zapotrzebowania lub danych inżynieryjnych specyficznych dla sprzętu, zamiast zakładać, że wszystkie podłączone obciążenia działają jednocześnie.

Krok 2: Przelicz obciążenie z kW na kVA

Jeżeli zagregowane obciążenie robocze ma założony współczynnik mocy 0,8:

Wymagane kVA = 320 ÷ 0,8

Wymagana moc pozorna = 400 kVA

Jest to wstępne zapotrzebowanie na moc pozorną w stanie ustalonym.

Nie uwzględnia jeszcze rozruchu silnika, obniżenia parametrów znamionowych ze względu na warunki środowiskowe, rozbudowy ani innych ograniczeń systemu.

Jeżeli rzeczywisty łączny współczynnik mocy obciążenia różni się od 0,8, w obliczeniach należy zastosować odpowiednią wartość.

Krok 3: Uwzględnij obciążenia rozruchowe silnika

Silniki elektryczne mogą pobierać znacznie większy prąd podczas rozruchu niż podczas normalnej pracy.

Wymagana początkowa moc kVA zależy od takich czynników jak:

  • Rozmiar i konstrukcja silnika

  • Rozruch bezpośredni lub pod obniżonym napięciem

  • Softstarter lub przetwornica częstotliwości

  • Początkowy współczynnik mocy

  • Obciążenie mechaniczne podczas przyspieszania

  • Dopuszczalny spadek napięcia generatora

Na przykład duży silnik może mieć prąd rozruchowy kilka razy większy od znamionowego prądu roboczego.

W generatorze, który jest w stanie pokryć normalne zapotrzebowanie silnika na kW, może mimo to wystąpić nadmierny spadek napięcia podczas uruchamiania silnika.

Dlatego wymagania dotyczące rozruchu silnika należy oceniać oddzielnie od obciążenia roboczego w stanie ustalonym.

Więcej informacji można znaleźć w witrynie Caterpillar Odpowiednio dobrane agregaty prądotwórcze do obciążeń silnika.

Krok 4: Oceń sekwencję początkową obciążenia

Kiedy w tym samym obiekcie pracuje kilka dużych silników, ich kolejność rozruchu wpływa na wymagania szczytowego obciążenia generatora.

Zamiast zakładać, że każdy silnik uruchamia się jednocześnie, inżynierowie mogą ocenić kontrolowane przywracanie obciążenia.

Typowa sekwencja może obejmować:

  1. Identyfikacja podstawowych obciążeń elektrycznych.

  2. Określanie początkowej mocy kVA każdego silnika.

  3. Obliczanie obciążenia roboczego już podłączonego na każdym etapie.

  4. Ocena dodatkowego obciążenia nałożonego przez następny silnik.

  5. Sprawdzenie przewidywanego napięcia i odpowiedzi częstotliwościowej generatora.

  6. Dostosowanie opóźnień rozruchu lub użycie sprzętu rozruchowego o obniżonym prądzie, jeśli to konieczne.

Nie ma uniwersalnej zasady wymagającej, aby największy silnik uruchamiał się jako pierwszy lub ostatni.

Prawidłowa kolejność zależy od kombinacji istniejących obciążeń roboczych, wymagań rozruchowych, akceptowalnego spadku napięcia i priorytetów operacyjnych.

W przypadku złożonych zastosowań przemysłowych należy użyć oprogramowania producenta do modelowania pełnej sekwencji rozruchowej.

Krok 5: Rozważ obniżenie wartości znamionowych temperatury i wysokości

Wydajność generatora może się zmniejszyć w pewnych warunkach środowiskowych.

Duża wysokość może zmniejszyć dostępną moc silnika ze względu na niższą gęstość powietrza. Wysoka temperatura otoczenia może również wpływać na chłodzenie silnika i wydajność alternatora.

Jednakże wartości procentowe obniżania wartości znamionowych różnią się w zależności od modelu silnika, układu turbodoładowania, konstrukcji alternatora, układu chłodzenia i warunków referencyjnych producenta.

Dlatego też ostateczną wydajność należy obliczyć na podstawie opublikowanych danych dotyczących obniżania wartości znamionowych konkretnego sprzętu.

Na przykład, jeśli generator ma odpowiedni współczynnik obniżenia mocy wyjściowej wynoszący 0,95, jego dostępna moc wynosi około 95% odpowiedniej wartości znamionowej odniesienia.

Wymaganą pojemność znamionową można obliczyć w następujący sposób:

Wymagana pojemność znamionowa = wymagana wydajność miejsca ÷ współczynnik obniżania wartości znamionowych

Ta metoda jest bardziej odpowiednia niż stosowanie uniwersalnej wartości procentowej wysokości lub temperatury dla każdego generatora diesla.

Krok 6: Pozwól na przyszłą rozbudowę

Z czasem obiekty mogą dodawać nowe maszyny, wydajność HVAC, linie produkcyjne lub sprzęt elektryczny.

Jeżeli można racjonalnie oczekiwać przyszłego wzrostu, podczas wstępnego ustalania rozmiaru można uwzględnić odpowiedni dodatek na ekspansję.

Na przykład projekt może uwzględniać 20% dodatku na dodatkowe obciążenie eksploatacyjne.

Nie należy jednak stosować stałej marży automatycznie do każdego projektu.

Nadmierne przewymiarowanie może zwiększyć koszty sprzętu i skutkować przedłużoną pracą przy niewielkim obciążeniu.

Ostateczny dodatek powinien odzwierciedlać planowaną rozbudowę i wymagania operacyjne obiektu.

Praktyczny przykład: wybór generatora dla obciążenia fabrycznego o mocy 500 kW

Dobór generatora diesla

Rozważ zakład produkcyjny z następującymi wymaganiami wstępnymi:

Parametr

Wymagania projektu

Maksymalne obciążenie robocze

500 kW

Zakładane łączne obciążenie PF

0.8

Dodatkowy dodatek na rozbudowę

20%

Zakładany współczynnik wydajności obiektu

0.95

Napięcie robocze

400 V, trójfazowe

Aplikacja

Przemysłowa moc w trybie gotowości

Krok 1: Oblicz podstawową moc pozorną

500 kW ÷ 0,8 = 625 kVA

Krok 2: Uwzględnij dodatek na rozbudowę

625 kVA × 1,20 = 750 kVA

Odpowiednie zapotrzebowanie na moc rzeczywistą przy założonym PF wynoszącym 0,8 wynosi 600 kW.

Krok 3: Uwzględnij obniżenie wartości znamionowych witryny

Jeżeli mający zastosowanie współczynnik przepustowości obiektu wynosi 0,95:

750 kVA ÷ 0,95 ≈ 789,5 kVA

Wstępne wymagania dotyczące mocy wynoszą około 790 kVA.

Krok 4: Oceń standardowe parametry generatora

Generator o mocy 800 kVA i mocy 0,8 PF nominalnie zapewniałby:

800 × 0,8 = 640 kW

Jeżeli założony współczynnik obniżenia wartości znamionowych wynoszący 0,95 w miejscu instalacji stosuje się w równym stopniu zarówno do mocy kW, jak i kVA, jego dostępna moc w obiekcie będzie wynosić w przybliżeniu:

  • 760 kVA

  • 608 kW

Pokrywałoby to przykładowe wymagania w stanie ustalonym wynoszące 750 kVA i 600 kW przy ograniczonej pozostałej mocy.

Jednakże 800 kVA to jedynie wstępna ocena kandydata, a nie potwierdzony ostateczny wybór.

Generator należy również ocenić pod kątem rozruchu silnika, obciążeń nieliniowych, reakcji na stany przejściowe, obniżenia parametrów znamionowych określonego przez producenta oraz wymaganej klasyfikacji w trybie gotowości lub działania głównego.

Rzeczywisty projekt może wymagać większego generatora lub innej konfiguracji alternatora.

Dla porównania przejrzyj DIYPOWER Gama generatorów diesla o mocy 500–1000 kVA.

Wykres znamionowy kVA generatora diesla

Poniższa tabela ilustruje zależność pomiędzy powszechnie stosowanymi wartościami znamionowymi generatorów w kVA i odpowiadającymi im mocami znamionowymi w kW przy znamionowym współczynniku mocy wynoszącym 0,8.

Ocena generatora

Znamionowe kW przy 0,8 PF

Typowa skala projektu

50 kVA

40 kW

Małe obiekty i wybrane ładunki zasadnicze

100 kVA

80 kW

Budynki komercyjne i małe ładunki przemysłowe

200 kVA

160 kW

Warsztaty i obiekty handlowe

250 kVA

200 kW

Średnie zastosowania przemysłowe

400 kVA

320 kW

Fabryki i większe obiekty handlowe

500 kVA

400 kW

Produkcja przemysłowa i systemy rezerwowe

800 kVA

640 kW

Większe zakłady produkcyjne

1000 kVA

800 kW

Zastosowania przemysłowe o wysokich wymaganiach

1500 kVA

1200 kW

Duże obiekty i infrastruktura energetyczna

2000 kVA

1600 kW

Duże projekty przemysłowe i infrastrukturalne

Uwaga: są to nominalne odpowiedniki kW, a nie uniwersalne zalecenia dla wymienionych zastosowań. Rzeczywisty wybór zależy od profilu obciążenia, parametrów generatora i warunków projektu.

DIYPOWER oferuje kategorie generatorów obejmujące różne zakresy wydajności:

Parametry generatora w trybie gotowości, w trybie Prime i w trybie ciągłym

Prawidłowa moc generatora zależy również od sposobu działania sprzętu.

Generator diesla może mieć różną moc znamionową w ramach klasyfikacji pracy w trybie gotowości, zasilania głównego i pracy ciągłej.

Typ oceny

Aplikacja podstawowa

Charakterystyka operacyjna

Zasilanie awaryjne (ESP)

Kopia zapasowa w przypadku awarii mediów

Zmienne obciążenia podczas pracy awaryjnej, w zależności od warunków znamionowych

Moc główna (PRP)

Zasilanie podstawowe dla obciążeń zmiennych

Zaprojektowane do długotrwałej pracy w określonych warunkach obciążenia

Moc ciągła (COP)

Aplikacje o stałym obciążeniu podstawowym

Zaprojektowane z myślą o ciągłej, stałej wydajności w określonych warunkach

Zasilanie awaryjne (ESP)

Wartość znamionowa ESP jest przeznaczona do dostarczania energii podczas przerw w normalnym źródle sieci energetycznej.

Dozwolone godziny pracy, średni współczynnik obciążenia i inne ograniczenia zależą od obowiązującej normy znamionowej i specyfikacji sprzętu.

Generatorów rezerwowych nie należy wybierać do nieograniczonej pracy ciągłej wyłącznie ze względu na wyższą moc wyjściową z tabliczki znamionowej.

Moc główna (PRP)

Zasilanie podstawowe nadaje się do zastosowań, w których generator służy jako główne źródło zasilania elektrycznego w warunkach zmiennego obciążenia.

Przykładami są odległe obiekty przemysłowe, prace budowlane i lokalizacje bez niezawodnej energii elektrycznej.

Dopuszczalne obciążenie i ewentualną przeciążalność należy sprawdzić w dokumentacji producenta.

Moc ciągła (COP)

Moc ciągła dotyczy sprzętu przeznaczonego do dostarczania określonego stałego obciążenia w celu długotrwałej pracy.

Klasyfikacja ta ma zastosowanie do wytwarzania energii przy obciążeniu podstawowym i innych zastosowań o stosunkowo stabilnym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Przed wyborem generatora sprawdź, czy opublikowana wartość kVA przedstawia wydajność w trybie gotowości, zasilania podstawowego czy ciągłą.

Aby uzyskać szersze wskazówki dotyczące wyboru, przeczytaj Jak wybrać odpowiedni agregat prądotwórczy.

Co się stanie, jeśli Twój generator diesla będzie za mały lub za duży?

Nieprawidłowy dobór może mieć wpływ na wydajność elektryczną, zużycie paliwa, żywotność sprzętu i długoterminowe koszty operacyjne.

Problemy spowodowane przez zbyt mały generator

Niewymiarowy generator może doświadczyć:

  • Wyjazdy przeciążeniowe

  • Nadmierny spadek napięcia podczas uruchamiania silnika

  • Słaba stabilność częstotliwości

  • Trudności w uruchomieniu dużych silników

  • Niewystarczająca moc dla dodatkowego wyposażenia

  • Nieplanowane przerwy w dostawie prądu

Problemy te są szczególnie istotne w obiektach o dużych obciążeniach indukcyjnych lub urządzeniach wrażliwych na zakłócenia napięciowe.

Problemy spowodowane przez przewymiarowany generator

Znacznie przewymiarowany generator diesla może pracować przy niskim obciążeniu przez dłuższy czas.

W zależności od konstrukcji silnika i warunków pracy, długotrwała praca przy niskim obciążeniu może przyczynić się do niepełnego spalania, gromadzenia się węgla i gromadzenia się wilgoci.

Inne wady mogą obejmować wyższy koszt zakupu, niepotrzebne koszty instalacji i zmniejszoną wydajność operacyjną.

Jednakże wybór generatora o dodatkowej mocy nie jest z natury nieprawidłowy.

Odpowiedni projekt musi równoważyć niezawodność, przyszły rozwój, wydajność rozruchu silnika i oczekiwane obciążenie robocze.

Odpowiedni zakres obciążenia roboczego powinien być zgodny z zaleceniami producenta, a nie uniwersalnym stałym procentem.

Dodatkowe czynniki wpływające na wydajność generatora

Obciążenia nieliniowe i harmoniczne

Niektóre urządzenia elektryczne, w tym systemy UPS, przetwornice częstotliwości i przetwornice energoelektroniczne, wytwarzają prądy harmoniczne.

W zależności od konstrukcji sprzętu i profilu harmonicznych obciążenia te mogą wpływać na nagrzewanie się alternatora i zniekształcenie przebiegu napięcia.

Być może inżynierowie będą musieli ocenić wydajność alternatora oddzielnie od mocy silnika w kW.

Nierównowaga obciążenia jednofazowego

W instalacjach trójfazowych nierównomiernie rozłożone obciążenia jednofazowe mogą powodować brak równowagi faz.

Generator należy ocenić pod kątem dopuszczalnego obciążenia fazowego i limitów niezrównoważenia.

Samo obliczenie zrównoważonego całkowitego kVA może nie zidentyfikować tych ograniczeń.

Wymagania dotyczące napięcia i częstotliwości

Napięcie i częstotliwość generatora muszą odpowiadać wymaganiom instalacji.

Typowe konfiguracje obejmują systemy trójfazowe 400 V / 50 Hz i 480 V / 60 Hz, chociaż powszechnie stosowane są inne wartości znamionowe.

Rzeczywisty wybór zależy od systemu dystrybucji energii elektrycznej i rynku docelowego.

Automatyczne zarządzanie transferem i obciążeniem

Projekty generatorów rezerwowych mogą obejmować automatyczny przełącznik zasilania (ATS) do przesyłania obciążeń elektrycznych ze źródła zasilania do mocy generatora.

SZR, system dystrybucji energii elektrycznej i sterownik generatora muszą być odpowiednio skoordynowane.

Odłączenie obciążenia i stopniowe przywracanie zasilania może być konieczne, gdy podłączone zapotrzebowanie przekracza dostępną moc generatora.

Jak wybrać moc generatora do różnych zastosowań

Różne branże mają różne profile obciążenia i wymagania dotyczące ciągłości zasilania.

Zakłady Produkcyjne

Zakłady produkcyjne często wymagają dokładnej oceny silników przemysłowych, sprężarek, maszyn produkcyjnych i obciążeń nieliniowych.

Wydajność rozruchu silnika i dopuszczalny spadek napięcia mogą być ważniejsze niż sama całkowita wartość kVA w stanie ustalonym.

Budynki Handlowe

Budynki komercyjne zazwyczaj obejmują oświetlenie, HVAC, pompy, windy i sprzęt komunikacyjny.

Rozmiar generatora zależy od tego, czy projekt dostarcza podstawowe obciążenia, czy cały budynek.

Centra danych

Projekty centrów danych mogą wymagać koordynacji pomiędzy generatorami, systemami UPS, urządzeniami chłodzącymi i infrastrukturą dystrybucji energii.

Szczególną uwagę należy zwrócić na stopnie obciążenia, kompatybilność zasilaczy UPS, redundancję i obowiązujące wymagania projektowe systemu zasilania.

Odległe obiekty przemysłowe

Odległe lokalizacje mogą obsługiwać generatory przez dłuższy czas, dlatego szczególnie istotne są parametry pracy podstawowej lub ciągłej.

Zużycie paliwa, konserwację, zmiany obciążenia i warunki środowiskowe należy oceniać na podstawie wydajności nominalnej kVA.

Lista kontrolna doboru generatora diesla przed złożeniem zapytania o wycenę

Przed wyborem generatora diesla przygotuj następujące informacje o projekcie:

Wymóg

Informacje do przekazania

Całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną

Bieżące kW i kVA

Współczynnik mocy

Rzeczywiste lub szacunkowe obciążenie PF

Rozpoczęcie obciążeń

Wielkości silników i metody rozruchu

Napięcie i częstotliwość

Wymagana moc elektryczna

Konfiguracja faz

Jednofazowe lub trójfazowe

Obowiązek operacyjny

Tryb gotowości, główny lub ciągły

Miejsce instalacji

Kraj, wysokość i temperatura

Charakterystyka obciążenia

Silniki, UPS, VFD, HVAC, oświetlenie

Przyszła rozbudowa

Planowany wzrost mocy elektrycznej

Wymagania kontrolne

ATS, zdalny start, zarządzanie obciążeniem

Informacje te pomagają dostawcy generatora ocenić odpowiednie parametry sprzętu i uniknąć niepotrzebnego przewymiarowania lub niedowymiarowania.

W DIYPOWER dostarczamy rozwiązania w zakresie generatorów diesla do zastosowań komercyjnych, przemysłowych i infrastrukturalnych. Nasza oferta generatorów obejmuje wiele kategorii wydajności i wymagań operacyjnych.

W przypadku złożonych projektów dobór generatora należy potwierdzić poprzez szczegółowe badanie obciążenia i ocenę wydajności konkretnego urządzenia.

Często zadawane pytania dotyczące wartości znamionowych kVA generatora diesla

Jak obliczyć moc znamionową kVA generatora diesla?

Oblicz maksymalne jednoczesne obciążenie robocze w kW, określ odpowiedni współczynnik mocy przy łącznym obciążeniu i podziel kW przez tę wartość, aby oszacować moc pozorną w kVA. Następnie przed wybraniem ostatecznego modelu oceń rozruch silnika, obniżenie parametrów znamionowych ze względu na warunki środowiskowe, wzrost obciążenia i klasyfikację znamionową generatora.

Ile kW ma generator diesla o mocy 100 kVA?

Przy znamionowym współczynniku mocy 0,8 generator o mocy 100 kVA ma odpowiadającą mu znamionową moc rzeczywistą wynoszącą 80 kW. Rzeczywista dostępna moc wyjściowa zależy od jej parametrów roboczych i warunków w miejscu instalacji.

Jakiego rozmiaru generatora potrzebuję do obciążenia 200 kW?

Przy założonym współczynniku mocy 0,8, 200 kW odpowiada 250 kVA mocy pozornej w stanie ustalonym. Jednakże ostateczna moc generatora może być wyższa w zależności od rozruchu silnika, obniżenia parametrów znamionowych ze względu na warunki środowiskowe i wymaganego marginesu wydajności.

Czy generator o wyższej wartości kVA jest zawsze lepszy?

Nie. Większy generator zapewnia dodatkową moc znamionową, ale niepotrzebne przewymiarowanie może zwiększyć koszty i stworzyć nieefektywne warunki pracy przy niskim obciążeniu. Prawidłowy rozmiar powinien odzwierciedlać oczekiwane obciążenia robocze i rozruchowe.

Czy generator o mocy 500 kVA może wytworzyć 500 kW?

Typowy generator o mocy 500 kVA i współczynniku mocy 0,8 ma odpowiadającą mu znamionową moc rzeczywistą wynoszącą 400 kW. Nie należy zakładać, że dostarcza 500 kW, chyba że konkretny sprzęt jest do tego wyraźnie przystosowany.

Czy rozruch silnika wpływa na wielkość generatora?

Tak. Duże silniki mogą wymagać znacznego prądu rozruchowego, powodując tymczasowe zapotrzebowanie na kVA i spadek napięcia. Generator i alternator należy ocenić pod kątem tych warunków przejściowych, korzystając z rzeczywistych danych rozruchu silnika.

Czy powinienem używać mocy znamionowej kVA w trybie gotowości czy podstawowej?

Wybierz parametry gotowości dla odpowiednich aplikacji do tworzenia kopii zapasowych mediów oraz parametry podstawowe dla wydłużonej pracy ze zmiennym obciążeniem. Zawsze porównuj opublikowaną moc generatora z faktycznym zamierzonym obciążeniem.

Na jaką dodatkową pojemność powinienem pozwolić?

Nie ma zasiłku powszechnego. Przyszły rozwój, oczekiwane obciążenie, wymagania początkowe i zalecenia operacyjne producenta powinny określić odpowiedni margines wydajności.

Wniosek

Wybór właściwej wartości kVA dla generatora diesla wymaga dokładnego zrozumienia zapotrzebowania na energię elektryczną, współczynnika mocy, charakterystyki rozruchu silnika, obciążenia roboczego i warunków środowiskowych.

Podstawowa zależność między kW i kVA stanowi przydatny punkt wyjścia, ale pełna ocena doboru musi uwzględniać zarówno wymagania eksploatacyjne w stanie ustalonym, jak i przejściowym.

W DIYPOWER oferujemy agregaty prądotwórcze na olej napędowy o różnych zakresach mocy do projektów przemysłowych, komercyjnych i infrastrukturalnych.

Poznaj nasze gama generatorów diesla lub skontaktuj się z firmą DIYPOWER , aby omówić wymaganą moc znamionową kVA, obciążenie elektryczne i specyfikacje projektu.

ZOSTAW WIADOMOŚĆ

Szybkie linki

KATEGORIA PRODUKTU

Obsługuje

Skontaktuj się z nami

   FLAT/RM 1019B 10/F LIVEN HOUSE NR 61-63 KING YIP STREET KWUN TONG, Hongkong, Chiny.
   +86-59188003341
    info@diypowers.com
      +86- 18150066889 
          + 13609596459
 
Prawa autorskie   2024 DIY POWER SYSTEM CO.,LTD.  Mapa witryny